DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Filtruj według

Cena

Cena

  • 43,00 zł - 100,00 zł

Kolor:

Kolor:

Rozmiar

Rozmiar

Mata do akupresury

Akupresura z roku na rok zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników. Trudno się temu dziwić. Pod wieloma względami może ona rywalizować z niezwykle popularną, a także cenioną metodą, jaką jest akupunktura. Tyle że w przypadku akupresury nie używa się igieł, co dla wielu osób stanowi ogromny atut tej metody.

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Akupresura - czym jest i po co przydaje się w niej mata do akupresury?

Co do zasady akupresura polega na odpowiednim uciskaniu wybranych punktów na ciele, by usprawnić przepływ energii, który w tradycyjnej medycynie chińskiej określa się mianem Qi. Zgodnie z podstawowymi założeniami tej metody, na naszym ciele znajduje się 14 kluczowych stref, między którymi musi być zachowana odpowiednia równowaga, abyśmy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem.

Wyróżniamy kilka metod akupresury, w tym Shen Tao, Anma czy Tuina. Różnią się one pod wieloma względami, w tym chociażby sposobem nacisku, jaki na nasze ciało wywiera masażysta. Czasem jest to ledwie wyczuwalne muśnięcie, a kiedy indziej wymagane jest użycie większej siły.

Duży wybór tradycyjnych metod akupresury to jednocześnie zaleta i wada. Atutem jest to, że możemy poczytać o różnych odmianach i jednocześnie zapoznać się z ich właściwościami. Problematyczny jednak może być wybór tej metody, która w danej chwili będzie dla nas najlepsza. Inaczej do akupresury podchodzą na przykład osoby wrażliwe na ból, a inaczej chorzy, którzy zgodzą się na chwilowy dyskomfort, byle na przykład szybko pozbyć się bólu rwy kulszowej.

Kwestią, która wzbudza wiele emocji, jest też ufność do tak egzotycznych w naszej kulturze metod leczenia. Polacy dopiero powoli przekonują się do tradycyjnych metod uśmierzania bólu, które od setek lat są powszechne w kulturze wschodu. Nie ufamy też osobom, które miałyby nas w ten sposób masować, obawiając się tego, że taka terapia może przynieść więcej problemów niż korzyści. Właśnie w takiej sytuacji doskonale sprawdzi się mata do akupresury.

Maty akupresurowe - zasada działania

Jej ogromną zaletą jest to, że tego typu urządzenia są dobrze poznane i przebadane. Nie musimy też wybierać się w daleką podróż do masażysty. Wystarczy po pracy znaleźć chwilę dla siebie, rozłożyć matę i po prostu na niej poleżeć.

Można powiedzieć, że maty akupresurowe po prostu stymulują te kluczowe punkty, by zapewnić odpowiedni przepływ energii w naszym ciele. Wszystko to w zaciszu naszego domu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pozwala to stwierdzić, że jest to niezwykle sensowna, a zarazem dość tania alternatywa dla tradycyjnej akupresury.

Mata do akupresury z kolcami - wskazania i przeciwwskazania

Należy rozpocząć od tego, że tego typu urządzenia - ani tym bardziej akupresura - nie jest uznanym środkiem leczniczym. Nie można traktować akupresury jako lekarstwa w tym rozumieniu, jakie dotyczy na przykład farmaceutyków dostępnych na receptę w aptece.

Istnieje wiele doniesień potwierdzających, że jest to bardzo skuteczny sposób niwelujący na przykład bóle występujące przy rwie kulszowej czy problemach z kręgosłupem, jednak trudno jednoznacznie oszacować zarówno skuteczność tej metody, jak i ewentualne komplikacje, jakie jej stosowanie może wywołać. Warto o tym pamiętać.

W wielu opracowaniach można przeczytać, że akupresura z wykorzystaniem specjalnej maty masującej pomaga przy migrenach, bólu stawów i kręgosłupa czy przy rwie kulszowej. Docenia się też jej właściwości wśród osób, które chcą pozbyć się cellulitu oraz tych, którzy przeciążyli grzbiet, na przykład dźwigając zbyt ciężkie przedmioty.

Nie jest to jednak metoda dostępna i polecana dla wszystkich. Na liście obostrzeń koniecznie trzeba wymienić chorujących na cukrzycę, osoby borykające się z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi czy tych, którzy borykają się z nowotworami lub niedawno mieli do czynienia z poważnymi schorzeniami kardiologicznymi, wliczając w to przebyty zawał.

Problematyczne jest też stosowanie maty do akupresury wśród osób, które chorują na różne odmiany grzybicy czy innych chorób o podłożu dermatologicznym. Akupresury nie mogą też wykonywać kobiety w ciąży oraz dzieci i osoby, które niedawno miały przeszczep skóry - na przykład po oparzeniu - w miejscu, z którym mata miałaby styczność. Rekomenduje się, by w razie wątpliwości zapytać o decyzję lekarza prowadzącego, który zna choroby, z jakimi się borykamy, nawet jeśli nie ma ich na liście.

Mata do akupresury kręgosłupa - jak jej używać?

Zwykle wystarczą krótkie sesje. Przyjmuje się, że już 15-25 minut dziennie może pomóc i po pewnym czasie być może uwolni nas od problemów zdrowotnych, z jakimi się borykamy. Pamiętajmy tylko, że na efekty użycia maty czasem trzeba trochę poczekać.

Jaką matę rehabilitacyjną do akupresury wybrać?

Na pewno taką, która spełnia odpowiednie standardy. Nasze wyroby mogą pochwalić się Świadectwem Jakości Zdrowotnej, co świadczy o tym, że produkty są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia i przyjazne dla środowiska. Nasze maty są też zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych.