DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Jak wygląda stosowanie akupresury?

Akupresura polega na uciskaniu punktów spustowych, zwanych meridianami, które umieszczone są w organizmie, a jest ich dokładnie 14. Ucisk ma uwolnić przepływ energii qi przez ciało, która pomaga zachować równowagę zdrowotną. Najwięcej meridian znajduje się na stopach, dlatego też bardzo często zabieg akupresury zaczyna się od chińskiego masażu stóp. 

Akupresura pozwala wyzwolić się od bólu lub go łagodzi, jednak każda meridiana odpowiada za inne miejsca w organizmie. Wiedza, za co odpowiadają dane punkty jest niezbędna, by złagodzić dany ból. Oczywiście osoby wykonujące zabiegi posiadają takie informacje, jednak masaż tego rodzaju można wykonać samemu w domu, a także skorzystać z zabiegu na specjalnie skonstruowanej do tego macie. W zależności od sposobu wykonywania masażu należy wykonać go prawidłowo, by poczuć jego pozytywne efekty. 

Ucisk i masaż podczas akupresury

Wykonywanie masażu w salonie trwa około 30 minut (w razie potrzeby jest on wydłużony), natomiast na macie do akupresury około 20 minut (maksymalnie 2 godziny dziennie). W salonie uciskane są tylko te punkty, które pomogą złagodzić dolegliwości bólowe, za to na macie do akupresury uciskane są, np. całe plecy. Na macie umieszczone są specjalne rozetki, dzięki którym ucisk jest równomierny i stały. 

Jeśli chodzi o masaż wykonywany samodzielnie należy zdobyć odpowiednią wiedzą, jakie punkty uciskać. Najistotniejsze jest jednak odpowiednia technika i przestrzeganie kilku zasad. Po pierwsze ucisk należy wykonywać czubkiem kciuka lub palca wskazującego, który musi być ustawiony prostopadle do ciała. Po naciśnięciu należy palcem zacząć wykonywać ruch okrężny zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a później w kierunku przeciwnym. Jeśli w czasie ucisku poczujesz dyskomfort lub większą wrażliwość to nie martw się oznacza to, że trafiłeś w odpowiedni punkt. Masaż danego punktu powinien trwać minimum 30 sekund, a maksymalnie 2 minuty, a całość zabiegu zaleca się przeprowadzić do 30 minut lub po ustaniu bólu. 

Jak już wspomniano dany punkt odpowiada za odblokowanie bólu innej części ciała, aby uwolnić się od dolegliwości bólowych skroni, należy uciskać miejsce na niej, której znajduje się na w odległości szerokości kciuka od kącika oka. W przypadku bólu zatok należy masować punkt między brwiami. Natomiast, aby złagodzić ogólne bóle głowy należy masować miejsce, które znajduje się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. 

Akupresura stóp jest bardziej skomplikowana, ponieważ na niej znajduje się najwięcej meridian. Specjaliści łączą ją z masażem chińskim, by w pełni uwolnić energię i prozdrowotne działanie. Jeśli chcesz poznać wiedzę, za co odpowiadają dane punkty na stopach w internecie znajdziesz bardzo dużo ilustracji na ten temat. Zabieg wykonany na stopach pomaga zwalczać między innymi bóle migrenowe, bolesne miesiączkowanie, bezsenność, katar sienny, ból karku, alergie, a także zapalenie stawów. 

To jednak nie wszystkie choroby, w których akupresura może pomóc. Jednak trzeba pamiętać, że nie należy rezygnować z leczenia chorób u lekarza specjalisty. Akupresura stanowi jedynie dodatek do leczenia czy rehabilitacji i nie zastąpi stosowania medykamentów, ale może pomóc w złagodzeniu bólu. 

Jeśli pacjent posiada więcej niż jedną dolegliwość bólową lub jednostkę chorobową to osoby wykonujące masaż zaczynają od uciskania punktów, które pomogą w złagodzeniu najbardziej uciążliwych dolegliwości. Masaż akupresury sprawia, że ciało rozluźnia się i odpręża, a oprócz tego wspomaga leczenie. Właśnie, dlatego zdobywa ona coraz więcej zwolenników, którzy docenili jej prozdrowotne działanie. Jak mocno należy uciskać podczas akupresury?

Podczas terapii akupresury specjalista potrafi dostosować siłę ucisku w zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg. Masaż twarzy wymaga dużo mniej siły, wręcz można powiedzieć, że jest on delikatny. Natomiast masaż stóp czy w okolicy kręgosłupa wymaga dużo więcej siły.

Masażysta zaczyna od tkanek miękkich przechodząc powoli do mięśni głębokich co może powodować coraz większy dyskomfort, jednak po czasie przynosi to ulgę. Ucisk nie może być zbyt delikatny, ponieważ nie przyniesie on odpowiedniego efektu. W czasie masażu pacjent może odczuwać lekki ból i dyskomfort, który może nasilić się w miejscu bólowym. 

Jeśli klient zmaga się z długotrwałymi dolegliwościami bólowymi to jeden zabieg może nie wystarczyć, dlatego też specjalista rozplanuje kilka lub kilkanaście sesji, aż do momentu ich ustąpienia. W razie wątpliwości czy taka terapia jest dla Ciebie odpowiednia skonsultuj to ze swoim lekarzem. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.