DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Mata do akupresury to narzędzie, które pomoże wykonać masaż samodzielnie w swoim domu. Prozdrowotne działanie takiego zabiegu jest docenianie przez Wschód od wielu tysięcy lat, natomiast kraje zachodnie dopiero od niedawna zaczęły doceniać medycynę naturalną. Jaką matę do akupresury wybrać? Jakie są efekty korzystania z niej? Sprawdź!

Do czego służy mata do akupresury?

Mata do akupresury ma bardzo prostą konstrukcję — materiał wypełniony jest specjalną pianką, a na jej powierzchni znajdują się rozetki. Wypustki te wykonane są przeważnie z plastiku, a ich bliskie umieszczenie na macie jest celowe. Dlaczego? Ponieważ takie rozmieszczenie sprawia, że podczas leżenia na niej ciężar ciała rozkłada się równomiernie, a siła ucisku jest stała. 

Mata do akupresury ma wiele prozdrowotnych efektów, a jej działanie polega na poprawieniu przepływu życiowej energii qi — jest ona odpowiedzialna za utrzymanie równowagi zdrowotnej w organizmie, która powoduje, że nasze ciało potrafi samo się leczyć. Codzienne korzystanie z maty do akupresury pomaga w łagodzeniu wielu dolegliwości bólowych, ale również w stanach depresyjnych czy nerwicowych. 

 

Jak używać maty do akupresury?

Jest kilka podstawowych zasad dotyczących korzystania z maty do akupresury, by masaż był wykonany prawidłowo. Nieprawidłowe wykonanie zabiegu nie przyniesie wymiernych efektów, a czasem może nawet zaszkodzić naszemu zdrowiu. 

Po pierwsze, matę należy ułożyć na miękkim podłożu, takim jak łóżko, kanapa czy puchaty dywan. Następnie należy się na niej delikatnie położyć bez garderoby — dzięki temu efekt masażu będzie dużo lepszy. Zabieg powinien trwać około 20 minut, natomiast wprawione osoby mogą wydłużyć ten czas — jednak trzeba pamiętać, by nie przekraczać dwóch godzin dziennie. 

Dla osób zaczynających korzystanie z maty do akupresury na początku jej stosowania nie będzie przyjemnym uczuciem. Po pierwsze organizm musi się przyzwyczaić do tego specyficznego odczucia, jakim jest ucisk przez rozetki. Specjaliści zalecają, by początkujące osoby korzystały z maty tylko kilka minut i miały na sobie założoną cienką koszulkę, najlepiej z bawełny. Wraz z zaawansowaniem można stopniowo wydłużyć czas korzystania z niej. Na początku wykonując masaż na macie można odczuwać dyskomfort lub lekki ból, jednak z czasem on ustępuje. 

Czy warto kupić matę do akupresury?

Jeśli zastanawiasz się na zakupem maty do akupresury warto dowiedzieć się, na jakie dolegliwości pomaga, a szczerze lista ich jest naprawdę długa — od schorzeń fizycznych po poprawę samopoczucia. 

Dokładniej mówiąc pomaga złagodzić bóle i zapalenie stawów, rozluźnić napięte mięśnie, a ponadto poprawić funkcjonowanie układu krążenia. Jeśli cierpisz na bezsenność lub masz problemy związane z przewlekłym stresem, nerwicą lub depresją to korzystanie z maty jest wręcz stworzone dla Ciebie. W czasie masażu mózg uwalnia wiele endorfin, które oprócz łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów, ale również pomaga on zrelaksować i odprężyć ciało. 

Wymienione wyżej choroby, w których mata może pomóc złagodzić ich dolegliwości to tylko wierzchołek góry lodowej. Warto z niej korzystać nie tylko w razie bólu, ale również po to by zrelaksować swoje ciało, np. po całym dniu pracy. 

 

Jaka mata do akupresury dla Ciebie?

Nie ma jednego uniwersalnego rodzaju maty do akupresury, a każda z nich różni się od siebie wieloma aspektami. Każdy model może posiadać inne wypełnienie, np. pianką lub włóknem kokosowym, ale także różnią się od siebie ilością rozetek umieszczonych na macie. Przed zakupem warto również zapoznać się z rozmiarem maty i wybrać taką, która najbardziej będzie zbliżona do naszych rozmiarów. Zbyt mały lub za duży rozmiar spowoduje, że rozetki będą uciskać nieodpowiednie miejsce na ciele. Wielu producentów proponuje zestawy do sprzedaży — przeważnie jest to mata wraz z poduszką. 

Oprócz wymienionych różnic trzeba podkreślić, że maty do akupresury mają także poziomy trudności. Osoba początkująca powinna wybrać matę z łatwym poziomem, a bardziej zaawansowana osoba średnią lub trudną. Na poziom wpływa wielkość i ilość rozetek, a także materiał, z jakiego są wykonane. Jeśli dopiero chcesz zacząć swoją przygodę z matą zacznij od najprostszej wersji. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.