DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Czujesz nieprzemijające napięcie w mięśniach spowodowane stresem? A może masz ataki migreny? Przemierzasz internet w poszukiwaniu alternatywnych metod leczenia swoich dolegliwości bólowych, a może warto skorzystać ze wschodniej medycyny. Czym jest akupresura oraz jakie przynosi efekty? Przekonaj się!

Co to jest i na czym polega akupresura?

Akupresura to starożytna metoda lecznicza pochodząca z Chin, a dzięki jej zbawiennemu działaniu została doceniona w krajach zachodnich. Metoda ta polega na uciskaniu czternastu kanałów (meridian) umieszczonych w ciele człowieka, tak by zapewnić prawidłowy przepływ przez organizm życiodajnej energii qi. Pozwala ona zachować równowagę energetyczną, która odpowiada za nasze zdrowie. 

Wiele osób myli pojęcie akupresury z akupunkturą i chociaż obie metody mają za zadanie ułatwić przepływ zdrowotnej energii to różnią się one wykonaniem — akupunktura to ucisk, a akupresura to nakłuwanie igłami. Obie metody lecznicze stają się coraz bardziej popularne w Europie. 

Jak wygląda zabieg akupresury?Zabieg wykonać można w salonach medycyny naturalnej, który bardzo często połączony jest również z masażem. Pacjent przechodzi odpowiedni wywiad, by osoba wykonująca akupresurę mogła dowiedzieć się jakie miejsca na ciele powodują ból i dopasować leczenie do pacjenta. W ciele człowieka jest, aż 14 punktów, przez które przepływa energia qi, jednak nie wszystkie będą uciskane. Dlaczego? Każdy z meridian odpowiada za inne funkcje w organizmie, dlatego też nie trzeba uciskać ich wszystkich. Najwięcej punktów uciskowych znajduje się na stopach, więc bardzo często zabieg zaczyna się od ich masażu. 

W czasie uciskania meridian pacjent może odczuwać dyskomfort lub lekki ból, jednak cały zabieg mimo tych nieprzyjemnych uczuć przez chwilę wpływa na samoleczenie się organizmu. Meridiany nie są umiejscowione w miejscach, w których znajdują się nerwy oraz ich korzenie, dlatego też nie należy się obawiać takiego zabiegu. Sam zabieg nie trwa długo, bo około 30 minut, ale jeśli pacjent wymaga dłuższego zabiegu to jest on wydłużony — natomiast ucisk na meridiany trwa od jednej do dwóch minut. 

Obecnie akupresurę można wykonać samodzielnie w zaciszu domowym za pomocą specjalnej maty do akupresury — oprócz dużej maty w zestawie dołączona jest również poduszka. Budowa tego narzędzia do masażu jest bardzo prosta, ponieważ materiał wypchany jest specjalną pianką, który się nie odkształca, a na jej powierzchni znajdują się rozetki — przeważnie wykonane są z plastiku. 

Jak prawidłowo wykonać masaż za pomocą maty do akupresury? Mate należy ułożyć na miękkim podłoży, np. dywan, kanapa czy łóżko, a następnie położyć się na niej bez ciuchów. Masaż powinien trwać około 20 minut, a osoby bardzo zaawansowane mogą wydłużyć sobie czas, jednak nie przekraczając dwóch godzin dziennie. Osoby początkujące powinny zacząć od kilku minut masażu, a wraz z rozwijającym się postęp regularnie zwiększać czas jego trwania. Zalecane jest, by niedoświadczona osoba wykonywała masaż w cienkiej koszulce, np. z bawełny. Rozetki na macie są na niej tak umiejscowione, by ciężar ciała rozłożył się równomiernie, dzięki czemu odczuwa się stały ucisk na całym ciele. Dlaczego akupresura działa?

Akupresura wpływa na wiele narządów i funkcji w organizmie człowieka. Uzdatnienie przepływu energii qi w ciele sprawia, że osiąga ono równowagę energetyczną, która odpowiada za samoleczenie. Ta starożytna metoda pochodząca z Chin od tysięcy lat pomaga ludziom w łagodzeniu przeróżnych dolegliwości bólowych. 

Jak to się dzieje, że akupresura przyciąga do siebie coraz więcej zwolenników naturalnych metod leczniczych? Podczas zabiegu mózg uwalnia więcej endorfin, które mają zdolności znieczulające i w ten sposób łagodzą różne stany bólowe, a ponadto poprawiają samopoczucie. Istnieje jeszcze jedna teoria, która mówi, że w czasie ucisku następuje blokada przepływającego bólu w kluczowych fragmentach układu nerwowego. 


 

Na co pomaga akupresura?Akupresura wspomaga leczenie wielu chorób oraz dolegliwości bólowych, jeśli jednak pacjent ma zdiagnozowaną chorobę nie powinien zaprzestać leczenia u specjalisty oraz nie należy rezygnować z zażywania przepisanych leków — akupresura to metoda wspomagające leczenie lub rehabilitację. 

Akupresura poprawia działanie układu krążenia oraz nerwowego — osoby cierpiące na nerwice, przewlekły stres czy depresję znajdą ukojenie w masażu, który powoduje uwalnianie endorfin do organizmu. Łagodzi bóle migrenowe oraz wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe — pomaga rozluźnić spięte mięśnie, dlatego tak chętnie z dobrodziejstwa maty do akupresury korzystają osoby cierpiące na bóle kręgosłupa, rwę kulszową. 

Korzystanie z maty do akupresury lub zabiegów w salonach medycyny naturalnej wpływają pozytywnie na nasze zdrowie, jednak jeśli boisz się z nich korzystać ze względu na swój stan zdrowia możesz zapytać swojego lekarza prowadzącego czy nie ma przeciwwskazań do korzystania z niej. 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.