DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Akupresura to pochodząca z Azji technika, która w tamtych kręgach kulturowych na podobny status, jak akupunktura. Czy warto dać jej szansę? Jakie dobroczynne właściwości może nam dać akupresura oczu?

Rozmieszczenie punktów akupresury oczu

Zgodnie z założeniem przyświecającym akupresurze, na naszym ciele znajdują się punkty spustowe, które odpowiadają za przepływ energii. Jeśli ten jest zakłócony, pojawiają się stany chorobowe. Akupresura ma udrożnić te punkty, a więc przywrócić równowagę w naszym ciele, w tym także wokół oczu.

Wyróżniamy cztery nadrzędne punkty spustowe, które zgodnie z tą metodą oddziałują na nasz wzrok. Wskazuje się na punkty w miejscu, gdzie zaczynają się nasze brwi, a także na najwyższy punkt ich łuku. Dobre właściwości może przynieść też masaż zewnętrznego krańca dolnej kości naszego oczodołu.

Widać więc dość wyraźnie, że punkty spustowe są bardzo charakterystyczne i nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem ich. To znacznie ułatwia sprawę, dzięki czemu szybko będziemy w stanie wykonać fachowy zabieg akupresury oczu.

Jak zrobić masaż oczu? Przykładowe ćwiczenia na poprawę wzroku

W świecie akupresury bardzo ważną rolę odgrywa relaks i wyciszenie się. Jeśli chcesz szybko zapanować nad bólem, a dodatkowo zaznać kojącej, luźnej atmosfery, zamknij oczy, połóż się wygodnie, spróbuj ustabilizować oddech, a następnie przywołaj jakieś ciepłe, pozytywnie nacechowane wspomnienie.

Dla niektórych będzie to wspomnienie z zakończonego sezonu urlopu, a innym w zupełności wystarczy kojąca, spokojna wizja otaczającej nas natury. Aby dodatkowo wzmocnić te pozytywne skojarzenia, możemy włączyć też ulubioną muzykę. Byłoby dobrze, gdyby ta była dość spokojna, wprowadzająca nas w stan relaksu.

Teraz musimy już tylko przyłożyć nasze dłonie do wybranych punktów spustowych opisanych wyżej i stanowczo (ale zarazem delikatnie) je masować, starając się poświęcić każdemu z nich możliwie jak najwięcej czasu i uwagi.

Nie spieszmy się, mamy czas. Nasze dłonie mogą swobodnie przemieszczać się od górnego punktu linii brwi do tego ulokowanego bliżej nosa lub odwrotnie. W akupresurze ważny jest nie tylko sam masaż, ale też to, w jaki sposób się on odbywa. Nie ma co się spieszyć. Aby udrożnić obieg energii w naszym ciele, musimy poświęcić tej technice masażu sporo serca.

Zawsze można skorzystać też z usług specjalistów. W całym kraju można znaleźć wiele salonów masażu, gdzie praktykowana jest akupresura. Po zakończonej sesji nie zrywajmy się od razu do pędu otaczającej nas rzeczywistości. Dajmy sobie chwilkę tylko dla nas. 


Powoli wstańmy, oceńmy, czy masaż przyniósł odpowiednie rezultaty, a następnie systematycznie, ale bez nadmiernego pośpiechu, wróćmy do naszych zadań. Tak poprowadzona technika masażu oczu na pewno pomoże nam miło spędzić dzień! Pamiętaj, żeby każde ćwiczenia z akupresury uzupełnić o ćwiczenia z matą do akupresury.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.