DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Wielu osobom wydaje się, że hula hop to tylko zabawka dla dzieci. Nie jest to do końca zgodne z prawdą. To świetne narzędzie do ćwiczeń, które pozwoli Ci moderować brzuch i talię. Jak ćwiczyć z hula hop?

Ile ćwiczyć z hula hop by zobaczyć efekty?

Bez wątpienia nie można określić tego modelu ćwiczeń mianem wysiłkowego. Oczywiście, będzie nam podczas ćwiczeń towarzyszyć zmęczenie i podwyższone tętno, jednak intensywność ćwiczeń z hula hop jest o wiele mniejsza niż wielu innych aktywności fizycznych, na przykład jazdy na rowerku spinningowym. 

Szacuje się, że podczas sesji, która trwa 30 minut, można spalić około 250-300 kalorii. Wiele zależy też od tego, jak sprawnie będzie nam szło kręcenie hula hop. Myliłby się każdy, kto powiedziałby, że jest to dziecinnie proste. Jest wręcz odwrotnie. 

Praca z hula hop wymaga wyrobienia sobie swojego własnego sposobu na to, by utrzymać gadżet jak najdłużej w ruchu. Jeśli już zapanujemy nad tą częścią zadania i nie będziemy zmuszani do ciągłego sięgania po hula hop na ziemię, to szybko powinniśmy poradzić sobie ze zwiększeniem liczby spalonych kalorii podczas treningu.

Jeśli będziemy pracować sumiennie i każdego dnia (trenując około 30 minut) będziemy radzić sobie z hula hop coraz lepiej, to na pierwsze widoczne efekty redukcji tkanki tłuszczowej powinniśmy czekać około 3 tygodni. Kluczowe jest tutaj założenie, że będziemy też trzymać się odpowiedniej liczby przyswajanych kalorii dziennie. 

Jeśli po każdym treningu będziemy raczyć się szklanką słodzonego napoju lub postanowimy zrobić sobie niezdrowy posiłek z ogromną liczbą tłuszczy czy węglowodanów, to o efekty będzie o wiele trudniej. Właśnie dlatego tak ważna jest świadomość w odżywianiu oraz towarzysząca jej aktywność fizyczna.

Najskuteczniejsze ćwiczenia z hula hop

Podstawowym modelem pracy z hula hop jest oczywiście kręcenie nim. Nakładamy obręcz nieco powyżej linii pępka, robimy pierwszy wymach i staramy się utrzymać hula hop jak najdłużej nad ziemią. Wymaga to odpowiedniej techniki oraz nieco cierpliwości, jednak można się tego nauczyć.

Nie jest to jednak jedyne ćwiczenie. Jeśli kiedykolwiek byliśmy na zajęciach fitness, to można było tam dostrzec, jak kreatywnie da się wykorzystać hula hop w wielu różnych modelach aktywności. Można tu wskazać na przykład na ćwiczenia “padnij-powstań”.

Kładziemy hula hop na ziemi, stajemy obok niego, a następnie “wskakujemy” do koła, robimy kilka przysiadów (na początku zwykle 5) i “wyskakujemy”. Ponawiamy 5 przysiadów. Ćwiczenie wykonywane jest w interwałach, jednak ze względu na jego dużą intensywność zaleca się je raczej osobom o niezłej kondycji. 

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by na początku ograniczyć liczbę przysiadów, choćby do jednego. W ten sposób spalimy mniej kalorii, ale unikniemy przetrenowania, które mogłoby manifestować się na przykład bólem mięśni czy stawów. 

Każde z poniższych ćwiczeń, warto uzupełniać leżeniem na macie do akupresury w celu poprawy krążenia oraz samopoczucia. 

Ćwiczenia na zgrabną talię

Najlepszym przykładem na pracę na talię jest tradycyjne kręcenie hula hop. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaką wersję hula hop warto wybrać. Jeśli zależy nam na talii osy, koniecznie musi to być hula hop ze specjalnymi żelowymi wypustkami. Podczas ćwiczeń będą one delikatnie uderzać o tkankę tłuszczową, rozbijając ją. To świetne ćwiczenie zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych.

Ćwiczenia na uda i pośladki

Jeśli popracujemy z hula hop odpowiednio długo, to nauczymy się nim kręcić nie tylko w talii, ale i nieco niżej, w okolicach pośladków. Zadziała tutaj ten sam schemat, jaki obserwujemy podczas ćwiczeń na wysokości talii. Tkanka tłuszczowa będzie rozbijana, co powinno doprowadzić do jej redukcji.

Ćwiczenia na dekolt

To dość specyficzne zastosowanie hula hop, jednak - owszem - można próbować ćwiczyć i w ten sposób. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy jest to najlepszy możliwy rodzaj aktywności, jeśli chcemy uczynić nasz dekolt jeszcze piękniejszym. Dlaczego? 

Owszem, można kręcić hula hop na tej wysokości, jednak wymaga to dużego doświadczenia. Co więcej, wiele osób popełnia błąd i wykonuje zbyt intensywne ruchy szyją, chcąc utrzymać hula hop w ruchu. A stąd prosta droga do kontuzji.

30-dniowe wyzwanie hula hop

Ze względu na to, że hula hop nie jest aktywnością o ogromnym poziomie skomplikowania, treningi można prowadzić często. Zapisz swoją wagę i obwód w talii pierwszego dnia ćwiczeń, przed treningiem. Schowaj kartkę, a następnie systematycznie, z dużym zaangażowaniem, pracuj z hula hop przez miesiąc. Nie zerkaj do swojej kartki z wagą i obwodem w talii. Otwórz ją dopiero ostatniego dnia, po treningu i sprawdź, jakie efekty udało Ci się osiągnąć. Jeśli pracowałaś sumiennie, efekty powinny być całkiem zadowalające!

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.