DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Większość z nas kojarzy kręcenie hula hop jako zabawę dla dzieci. Być może nawet ktoś z Was spędzał w ten sposób czas na dworze. Okazuje się jednak, że pod tą pozornie błahą zabawą kryje się wiele rozległych zastosowań zdrowotnych. Jak kręcić hula hop, by mieć z tego jak najwięcej korzyści dla swojego stanu zdrowia?

Jak kręcić hula hop - zasady

Kluczową rolę w całym procesie odgrywa dobrze dopasowane hula hop. Jeślim chcemy osiągnąć dobre efekty, nie wystarczy zwykły hula hop, jaki można kupić w sklepie z zabawkami. Trzeba do tego zadania podejść w sposób o wiele bardziej złożony.

Dobrze byłoby, gdyby hula hop miał specjalne żelowe wypustki, które - gdy będziemy wykonywać kolejne obroty urządzeniem - będą dodatkowo uderzać o nasze ciało, a więc i tkankę tłuszczową, jakiej chcemy się pozbyć, stopniowo ją rozbijając.

To znany i sprawdzony sposób, który zdaniem wielu osób przynosi o wiele lepsze efekty niż praca z tradycyjnym hula hop, które nie ma takich wypustek i jest po prostu gładkim, plastikowym kołem. Kolejna kwestia, o której powinno się pamiętać, to możliwość zabrania takiego gadżetu ze sobą  - na przykład na wyjazd służbowy czy na urlop.

Tu docieramy do kolejnego ciekawego rozwiązania, jakie oferują profesjonalne hula hop do masażu. Zwykle składają się one z kilku pozwalających się złożyć (i rozłożyć) elementów. Dzięki temu uwalniamy się od dużego kłopotu, jakim jest włożenie tradycyjnego hula hop na przykład do walizki czy nawet bagażnika pojazdu.

Jak kręcić hula hop? Co ciekawe, model ćwiczeń nie różni się zbyt mocno od tego, jaki pamiętamy z dzieciństwa. Musimy tylko ustawić urządzenie nieco powyżej linii pępka i zacząć stopniowo wykonywać obroty, starając się utrzymać hula hop jak najdłużej nad powierzchnią podłoża.

Istnieje kilka różnych technik kręcenia hula hop. Wszyscy jednak zgadzają się co do tego, że najważniejsze jest wyrobienie sobie nawyku do odpowiednio mocnego wymachu na początku, gdy dopiero wprawiamy je w ruch. Gdy już opanujemy ten jeden ruch, ćwiczenie powinno wykonywać nam się o wiele łatwiej.

Jak skutecznie nauczyć się techniki kręcenia hula hop?

Niestety, ale trudno wskazać tutaj na idealnie dopasowany „przepis”, dzięki któremu zrozumiemy zasady rządzące się tą specyficzną aktywnością fizyczną w zaledwie kilka minut. Są osoby, które mają naturalną łatwość w kręceniu hula hop, ale są i takie, którym sprawia to pewien kłopot.

Jak już wiemy, najważniejszy jest odpowiedni wymach. Często zwraca się też uwagę na to, by pracować miednicą i udami oraz by nogi były nieco rozstawione. Dla osoby o wzroście zbliżonym do 170-180 cm stopy powinny być ulokowane w odległości nie mniejszej niż 30-40 cm względem siebie.

Kręcenie hula hop - przeciwwskazania

Niestety, ale nie jest to dyscyplina dla wszystkich. Mimo tego, że sport wydaje się być bardzo bezpieczny, a na dodatek na pewno nie można uznać go za sport kontaktowy, który z założenia obarczony jest nieco większym ryzykiem kontuzji, to tak nie jest.

Zabawa i ćwiczenia z hula hop nie są polecane między dla osób, które walczą z dolegliwościami kręgosłupa. Można tu wskazać na przykład na kłopoty z odcinkiem lędźwiowym, który z założenia jest bardzo mocno narażony podczas pracy z hula hop. 

W podobnym tonie można wypowiedzieć się o osobach, które borykają się z problemami na stylu kręgosłupa oraz miednicy. Jeśli wciąż mamy niewyleczoną kontuzję mięśniową, także powinniśmy na pewien czas poczekać z ćwiczeniami z hula hop.

Kręcenie hula hop - efekty

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że świetnych efektów nie osiągniemy z dnia na dzień. Hula hop to rodzaj aktywności fizycznej, który bardzo lubi systematyczność i powtarzalność. Pamiętajmy też o tym, że - w jak niemal każdym sporcie — i tutaj można się przetrenować. Nie forsujmy więc tempa zbyt mocno. 

Dobrze prowadzony trening może prowadzić do redukcji tkanki tłuszczowej. To jedna z głównych przyczyn, dlaczego tak wiele osób sięga po hula hop i ćwiczy właśnie z tymi, wyposażonymi w specjalne, żelowe moduły, urządzeniami. 


Warto wspomnieć też o tym, że jest to dobry sposób, by wzmocnić mięśnie grzbietu. Może więc okazać się, że ten rodzaj treningu przyniesie ulgę osobom, które mają siedzący tryb życia i coraz częściej uskarżają się na „strzykanie” w plecach. Pamiętajmy jednak o tym, by przed rozpoczęciem treningu z hula hop skonsultować się z naszym lekarzem prowadzącym lub fizjoterapeutą. Zwłaszcza gdy mamy wątpliwości, czy to sport dla nas. Ćwiczenia z hula hop warto uzupełnić o korzystanie z maty do akupresury po każdym kręceniu.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.