DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Wiele osób zastanawia się na zakupem maty do akupresury i czym jest ona dla nich odpowiednia. Mata pomaga w złagodzeniu w wielu dolegliwości bólowych, a także poprawia samopoczucie. Jednak niektórzy nie są pewni jak z niej korzystać i jakie ma dokładne działanie na nasz zdrowie. Jak poprawnie leżeć na macie do akupresury? Sprawdź!

Do czego służy mata do akupresury?

Zabiegi akupresury znane są już od tysięcy lat na Wschodzie, ale od niedawna zostały one doceniona przez Europę. Wykonywane są one w salonach medycyny naturalnej i bardzo często połączone są one z masażami chińskimi — takie połączenie sprawia, że całe ciało jest zrelaksowane, ale również pobudzone do samoleczenia. 

Nie każdy jednak ma okazję i czas korzystać z wizyt w salonach medycyny naturalnej, dlatego też stworzono matę do akupresury. Działanie maty jest takie same jakby wykonywano terapię u specjalisty. Codzienne stosowanie maty pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśnie, łagodzi bóle kręgosłupa, a także pomaga w poprawie samopoczucia. Osoby z depresją, nerwicą czy będące w długotrwałym stresie znajdą ukojenie w korzystaniu z maty do akupresury. Dlaczego? W czasie takiego masażu pleców mózg uwalnia więcej endorfin, które pomagają nie tylko łagodzić bóle, ale również relaksować i odprężyć całe ciało. Korzystanie z maty pomaga złagodzić wiele dolegliwości bólowych. Należy pamiętać, żeby nie rezygnować z leczenia się u specjalisty, ponieważ mata jest narzędziem, które wspomaga leczenie, a nie je zastępuje. 

Mata do akupresury składa się z materiału wypchanego specjalną pianką, lub włóknem kokosowym, a na jej powierzchni znajdują się rozetki — wykonane są z twarde materiału, którym przeważnie jest plastik. Bliskie umieszczenie wypustek jest celowym zabiegiem, ponieważ kładąc się na niej ciężar naszego ciała rozkłada się na niej równomiernie, a ucisk jest stały. 

Jeśli masz wątpliwości co do stosowania maty możesz przed zakupem skonsultować się ze swoim lekarzem i zapytać, czy dla Ciebie będzie to odpowiednie. Niestety nie wszyscy mogą się cieszyć z dobrodziejstwa płynącego z masażu na macie do akupresury. Przeciwwskazaniami jest cukrzyca, przebyty zawał lub inne choroby serca, zapalenie skóry oraz dyskopatia kręgosłupa. Kobiety w ciąży również nie powinny z niej korzystać.  

Ile leżeć na macie do akupresury?Masaż w domu za pomocą maty do akupresury nie powinien trwać więcej niż dwie godziny dziennie, a minimalny czas to 20 minut. Jednak dla osób niewprawionych z korzystania z maty zalecane jest, by początkowy masaż nie trwał więcej niż kilka minut, a z biegiem czasu systematycznie zwiększać długość zabiegu. Mimo tego, że z maty powinno korzystać się bez odzieży to osoby początkujące mogą mieć ubraną cienką koszulkę — najlepiej bawełnianą. 

Tak naprawdę czas spędzony na macie zależy od indywidualnego podejścia osoby korzystającej z niej, ale również od rodzaju maty. Dla niektórych osób leżenie na macie jest na tyle przyjemne, że potrafią nawet na niej zasnąć, a inni mogą czuć dyskomfort już od pierwszych sekund położenia się na niej. 

Kiedy odczuwa się silny ból, lub w razie podwyższonego ciśnienia tętniczego i ogólnego rozdrażnienia to masaż na macie do akupresury powinien trwać od siedmiu do dziesięciu minut, a wykonywać go należy z rana lub w ciągu dnia. Natomiast osoby, które są zmęczone oraz mają obniżone ciśnienie tętnicze powinny wykonać masaż trwający około 20 - 30 minut wieczorem. 

Jeśli stosujemy matę z powodu dolegliwości bólowych i zdrowotnych to korzystanie z niej powinno odbywać się codziennie nie dłużej jednak niż 14 dni. Po czternastu dniach zabiegów należy zrobić przerwę trwającą od 2 do 4 tygodni. Dzięki temu organizm ma czas na regenerację, a Ty masz okazję zauważyć zmiany, jakie zaszły po terapii akupresurą. 

Natomiast jeśli mata wykorzystywana jest do odprężenia i relaksu spiętych mięśni po ciężkim dniu to nie ma przeciwwskazań, by korzystać z niej codziennie. Pamiętaj, żeby nie przekraczać maksymalnego czasu spędzenia na niej czasu, czyli dwóch godzin. Jednak jeśli planujesz korzystać z niej codziennie to zalecane jest przez specjalistów, by nie przekraczać jednak 30 minut dziennie. 

Jak leżeć na macie do akupresury?

Mimo tego, że nie ma nic skomplikowanego w leżeniu na macie do akupresury to jednak wiele osób robi to w sposób nieprawidłowy. Po pierwsze przed zakupem maty należy wybrać odpowiedni rozmiar dla siebie, tak by rozetki naciskały odpowiednie punkty na ciele. Oprócz rozmiaru należy wybrać poziom jej trudności i rodzaj rozetek. Jak prawidłowo położyć się na macie do akupresury?

 

Po pierwsze należy ją umieścić na miękkim i równym podłożu, np. kanapa, łóżko czy dywan, a następnie delikatnie się na niej położyć. Należy jak najdokładniej rozłożyć ciężar swojego ciała na macie, tak by ucisk był taki sam na każdym centymetrze ciała. Im więcej meridian będzie uciskanych tym lepiej dla naszego ciała, ponieważ wzmocni je, a ponadto rozbudzi je do samoleczenia. 

Należy pamiętać o wymodelowaniu lordozy w odcinku szyjnym i lędźwiowym — w tym przypadku pomocne mogą okazać się zwinięte ręczniki, które należy podłożyć w te miejsca. Podłożenie ręcznika pod matą lub jej nadmuchanie (jeśli istnieje taka możliwość) powoduje idealne dopasowanie jej do naszego ciała. Dzięki czemu ucisk na skórę jest tak samo rozłożony. Mata powinna przylegać do gołej skóry, jednak jak już wcześniej powiedziano osoby początkujące mogą leżeć w cienkiej, bawełnianej koszulce. 

Pamiętaj, ułożenie na macie musi być swobodne i nie wymuszone, w ten sposób zapewnisz swojemu organizmowi zabieg, który może poprawić jego funkcjonowanie oraz zmniejszyć dolegliwości bólowe. 

 

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.