DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Akupresura przychodzi z pomocą, gdy wszystkie konwencjonalne sposoby na poprawienie naszego samopoczucia zawiodą. Czym jest ta technika? Co to poduszka do akupresury i jakie są jej zdrowotne właściwości? Wyjaśniamy!

Do czego służy poduszka do akupresury?

Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy wpierw wiedzieć czym jest sama akupresura. To pseudomedyczna metoda leczenia wywodząca się z Chin. Stosowano ją już w starożytności. Pierwsze wzmianki z nią związane datowane są na okres 5000 lat p.n.e. Polega na stymulowaniu określonych miejsc na ciele człowieka. Uznaje się ją często za jedną z form akupunktury - z tym, że nie wymaga ona nakłuwania ciała pacjenta igłami. Zbawienne działanie akupresury nie zostało potwierdzone badaniami. Ma jednak ona spore grono zwolenników na całym świecie, którzy regularnie ją stosują. Istnieją dwie konwencje akupresury:

  • konwencja chińska - polega na dotknięciach, których zadaniem jest odblokowanie przepływu energii Yin i yang mające na celu jej zrównoważenie. Brak energetycznej równowagi ma być według chińskich tradycjonalistów przyczyną większości chorób somatycznych.
  • konwencja zachodnia - polega na uciskaniu ciała w odpowiednich punktach akupunkturowych. Ów nacisk pobudza zakończenia nerwowe znajdujące się w tych miejscach. Powstałe wskutek ucisku impulsy nerwowe, mają w przypadku chorego narządu zmniejszać ból i poprawiać jego funkcjonowanie.

Poduszka do akupresury to produkt bardzo często stosowany przy różnych problemach związanych z bólem. Ponadto wykazuje działanie relaksujące. Pomaga pozbyć się stresu oraz zmęczenia.

Czy warto używać poduszki do akupresury?

Poduszka do akupresury to akcesorium, które może bardzo pomóc osobom regularnie odczuwającym dolegliwości bólowe. Często mówi się, że jej działanie bazuje na efekcie placebo, jednak wiele osób dzieli się w Internecie swoimi przemyśleniami na temat takich akcesoriów wskazując, że ich stosowanie faktycznie przyniosło im ulgę w bólu. Dzięki swojej budowie powoduje ucisk na newralgiczne punkty naszego ciała i w tej sposób między innymi poprawia krążenie krwi, rozluźnia napięcie mięśniowe oraz po prostu dotlenia organizm.

 

Regularne stosowanie poduszki przyniesie bardzo szybko odczuwalne, pozytywne skutki dla zdrowia. Jeśli nie masz pewności odnośnie do tego, że stosowanie poduszki może mieć dobry wpływ na Twoje samopoczucie, przed jej użyciem skonsultuj się z lekarzem. Poduszek do akupresury nie poleca się osobom o delikatnej skórze bądź też odczuwającym dolegliwości skórne. 

Zauważalne efekty stosowania poduszki do akupresury będą odczuwalne już po krótkim okresie regularnego jej stosowania. Sesje powinny z poduszką powinny trwać około pół godziny, jednak możemy spędzić z nią nieco więcej czasu. Z początku interakcja z kolcami może być dla nas bolesna, jednak ciało szybko przyzwyczaja się do takiej stymulacji.

Poduszka do akupresury to praktyczne akcesorium, które możemy zabrać ze sobą wszędzie. Wykorzystywana jest głównie do stymulacji zakończeń nerwowych na niewielkim odcinku. Można podłożyć ją pod określony odcinek kręgosłupa, pod szyję bądź pod głowę. Gdy zależy nam natomiast na stymulacji większych partii naszego ciała, to lepszym rozwiązaniem będzie mata do akupresury.

Warto pamiętać o tym, że poduszka do akupresury nigdy nie zastąpi nam profesjonalnych sesji z fizjoterapeutą. Może być jedynie półśrodkiem stosowanym w domowym zaciszu, mającym zapewnić nam pewną ulgę w bólu i poprawiającym nasze samopoczucie. Jeśli natomiast cierpicie na przewlekłe i uciążliwe dolegliwości bólowe, to zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się ze specjalistą, który oceni stan naszego organizmu, zbada nas i pomoże wybrać takie rozwiązanie, które będzie dla nas i dla naszego ciała optymalne.

Czy warto kupić poduszkę do akupresury?

Jeśli doskwierają nam problemy bólowe, lub problemy z samopoczuciem, to zdecydowanie warto zakupić poduszkę do akupresury. Nie jest to bowiem akcesorium drogie, które wydrenuje nasz portfel z pieniędzy. Przyzwoitą poduszkę do akupresury znanego producenta można zakupić już w cenie niższej niż 100 złotych. Warto stawiać na markowe renomowane rozwiązania, gdyż w ten sposób uzyskujemy pewność, że dany produkt jest bezpieczny dla naszego zdrowia. A to przecież kwestia dla każdego najważniejsza.

Warto sprawdzić i upewnić się, czy wybrane przez nas akcesoria posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej. Dobrze byłoby też, gdyby zostały zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych. Takie informacje (które często znajdziemy na stronie producenta) oznaczają, że poduszki i maty są bezpieczne dla zdrowia. Warto jednak przed pierwszym użyciem zapoznać się z instrukcją dołączoną do produktu. Jeśli informacje uzyskane u producenta nie rozwieją Waszych wątpliwości, to zawsze możecie skonsultować się z Waszym lekarzem bądź fizjoterapeutą.

Podsumowanie

Akupresura to starożytna, dalekowschodnia technika pseudomedyczna, która przez ucisk pewnych partii naszego ciała ma pomagać w sytuacjach bólowych, przynosić nam ulgę i relaksować nasz organizm. Na co dzień możemy stosować ją w domowym zaciszu dzięki rozmaitym matom i poduszkom do akupresury. Warto byśmy wybierając takie akcesorium decydowali się na zakup wyłącznie produktów atestowanych, gdyż takie poświadczenia zapewnią nas o tym, że korzystamy z rozwiązania bezpiecznego. Pamiętajmy, że zdrowie mamy tylko jedno i tanie akcesoria do akupresury mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Gdy już zaopatrzymy się w odpowiednią poduszkę do akupresury i będziemy regularnie ją stosować to efekty przyjdą bardzo szybko. Zapoznajmy się jednak dość dokładzie z instrukcją załączoną do produktu, gdyż zawarte w niej będą porady związane z użytkowaniem poduszki. W razie wątpliwości nie wstydźmy się skontaktować z naszym fizjoterapeutą, bądź nawet z lekarzem. Na pewno pomogą nam oni rozwiać wątpliwości związane ze stosowaniem poduszki do akupresury i doradzą jak z niej skorzystać w oparciu o nasze predyspozycje zdrowotne.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.