DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Maty do akupresury to świetnie urządzenia, dzięki którym każdy z nas może próbować poradzić sobie między innymi ze stanami bólowymi. Jakie właściwości ma mata do akupresury? Co warto o niej wiedzieć? Sprawdźmy!

Jak używać maty do akupresury? - Poradnik dla początkujących

Wielu z nas nie wie, czym jest mata do akupresury. Zasadniczo jest to urządzenie, które przynosi ulgę w bólu i pomaga w innych dolegliwościach zdrowotnych. Jest to rzecz prosta w użyciu — nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności ani wiedzy.

Co warto wiedzieć o macie do akupresury?

1) Główną zaletą maty do akupresury jest to, że może ona przynieść ulgę w bólu bez stosowania leków, które w dłuższej perspektywie mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Zaletą tego urządzenia jest to, że zmniejsza ono ból, a jednocześnie łagodzi stres i uspokaja nerwy;

2) Mata do akupresury ma wiele różnych zastosowań. Może łagodzić przewlekły ból spowodowany dystrofią mięśniową i rwą kulszową, a także przynosić ulgę osobom cierpiącym na migreny, bóle głowy, zawroty głowy i bezsenność;

3) Maty akupunkturowe mogą być również stosowane jako pomoc przy porodzie: stymulują one punkty akupunkturowe w stopach, które odpowiadają punktom na dłoniach, i regulują przepływ krwi w organizmie podczas porodu. Efekty można poprawić, dodając do maty ciepło;

4) Podczas korzystania z maty do akupresury nie należy zbytnio koncentrować się na mierzeniu siły nacisku, ponieważ nie ma takiej potrzeby — wystarczy naciskać aż do poczucia ulgi!

   

Przydatne wskazówki dotyczące akupresury całego ciała

Jeśli interesuje Cię mata do akupresury i chcesz wiedzieć, czym ona jest, warto wiedzieć, że jest to urządzenie z wypustkami ABS, które generują odpowiedni nacisk na nasze ciało, aktywując tak zwane punkty spustowe. Głównym założeniem korzystania z maty jest likwidacja bólu i relaksacja. Warto zaznaczyć, że nie jest to uznana metoda leczenia w rozumieniu medycyny zachodniej, jednak rehabilitanci coraz częściej zalecają takie akcesoria jako urządzenia wspomagające np. walkę z bólem.

Mata może być stosowana na całym ciele, w tym na wszystkich obszarach głowy, szyi, pleców i stóp. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze stawami lub mięśniami, również możesz użyć maty do akupresury. Sprawdzi się ona doskonale w przypadku osób, które doświadczają chronicznego bólu.

Urządzenie to może być również stosowane w przypadku konieczności zmniejszenia stanu zapalnego lub napięcia mięśni w miejscu, w którym toczy się proces zapalny.

Warto wspomnieć, że mata do akupresury może być również używana w celu pobudzenia krążenia krwi w obszarze stopy, co prowadzi do poprawy zdrowia. Tego rodzaju urządzenie jest znane od dawna, ale obecnie mamy dostęp do znacznie lepszych materiałów, aby wykonać produkt wysokiej jakości! Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że używanie maty do akupresury pomoże nam się zrelaksować i poczuć o wiele lepiej!

Zastrzeżenia medyczne — bezpieczne korzystanie z maty do akupresury

Zanim zaczniesz używać maty do akupresury, musisz wiedzieć, że każde takie urządzenie może potencjalnie spowodować obrażenia. Jeśli po użyciu maty do akupresury na Twojej skórze pojawi się wysypka, zaczerwienienie lub obrzęk, przestań jej używać. Mata do akupresury nie powinna być używana przez osoby cierpiące na choroby przewlekłe (np. cukrzycę) lub choroby takie jak choroby serca czy Parkinsona.

Pamiętajmy też o tym, że:

  • Mata nigdy nie powinna być używana na zranionym lub zmienionym zapalnie obszarze ciała. Nie należy jej również używać, gdy ma się gorączkę.
  • Mata może być stosowana tylko przez pewien czas w ciągu doby. Zwykle jest to nie więcej niż 30 minut.
  • Zawsze warto korzystać z profesjonalnych, certyfikowanych produktów. Tylko takie maty do akupresury oferujemy w All4Fit.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.