DARMOWA DOSTAWA OD 100zł | Doręczenie na drugi dzień roboczy!

Czy mata do akupresury a leżenie na brzuchu to dobry pomysł? Czym powinny wyróżniać się takie maty do leżenia na brzuchu, czasem nazywane też matami uciskowymi do leżenia? Zapewniamy Was, że odpowiedź na to pytanie zdoła zaskoczyć niejedną osobę!

Mata do brzucha - do czego ją stosować?

Przed rozpoczęciem korzystania z maty do brzuszków ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Po pierwsze, zakładamy, że chcesz uzyskać większą elastyczność pleców i bioder, a także wzmocnić mięśnie brzucha. 

Jesteśmy pewni, że głównym problemem są napięte mięśnie w dolnej części pleców, a obawy o ból pleców są całkiem uzasadnione. Napięte mięśnie mogą powodować ból, drętwienie, mrowienie i osłabienie w dolnej części pleców. Jeśli położysz się na macie i będziesz naciskać na miejsce, w którym występuje ból, możesz go znacznie złagodzić.

Jak często należy używać maty do leżenia na brzuchu?

Nie brakuje osób, które rekomendują jak najczęstsze korzystanie z maty do leżenia na brzuchu. Im częściej leżysz na macie, tym więcej możesz zyskać. Im dłużej leżysz na macie, tym bardziej zrelaksowane staje się Twoje ciało. Poczujesz się bardziej elastyczny i zrelaksowany, a także będziesz w stanie jaśniej myśleć. Pamiętaj jednak o tym, by nie przekraczać 30 minut dziennie. Osoby początkujące powinny najpierw wdrożyć się w taki rodzaj terapii, zaczynając od 10-minutowych sesji, stopniowo zwiększając ich długość.

Co powinieneś wiedzieć, zanim użyjesz maty do brzuszków?

Mimo tego, że mata do leżenia na brzuchu uchodzi za bezpieczną, zwróć uwagę m.in. na takie kwestie, jak:

- Twój stan zdrowia: Jeśli masz kontuzję lub z innych powodów nie jesteś zdrowy, nie powinieneś używać maty do leżenia na brzuchu. Niewłaściwe użytkowanie maty może spowodować kontuzję lub obolałe mięśnie. 

- Częste korzystanie z maty: Regularne korzystanie z maty jest bardzo ważne, dlatego należy używać jej codziennie, jednak nie przekraczając 30 minut na dobę 

- Rodzaj maty: Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów mat, m.in. maty do brzuszków, maty do jogi, maty nacechowane na leczenie kontuzji i inne.

 Zalecamy wybranie takiej maty, jaką preferujesz i jakiej będziesz używać najczęściej. Wybierz matę, na której będziesz się czuł komfortowo, ponieważ będziesz jej używać na brzuchu przez większość czasu. Bez względu na rodzaj, stawiaj na produkty najwyższej jakości, np. te dostępne w naszym sklepie. To certyfikowane produkty z najwyższej jakości kolcami ABS.

Jak mata do akupresury wpływa na ciało?

Mata do akupresury zawiera szereg małych okręgów lub węzłów, które stymulują i rozluźniają mięśnie. Węzły lub punkty na macie są podobne do tych na igle do akupunktury, ale są znacznie mniejsze. Węzły oraz nacisk ciała na matę powodują powstanie prądu elektrycznego, który stymuluje mięśnie i blokuje ból poprzez ich rozluźnienie. 

Większość mat stymuluje jeden lub dwa określone obszary ciała, pracując z wybranymi „punktami spustowymi”. Na przykład maty do masażu brzucha zwykle mają węzły na brzuch, plecy i biodra, a maty do masażu bólu bioder i pleców zwykle mają węzły na dolną część pleców, biodra i plecy oraz bóle ramion. 

Użycie maty do akupresury. Pamiętaj o tych punktach!

- Usiądź na kanapie lub krześle z poduszką pod plecami. - Podeprzyj ciało poduszkami. Poprawi to Twoją postawę i pomoże złagodzić ból pleców. 

- Jeśli bolą Cię biodra, podłóż poduszkę pod kolana. 

- Wybierz matę, która jest ergonomicznie zaprojektowana. 

- Matę należy utrzymywać w czystości i suchości. 

- Zachowaj ostrożność podczas schylania się. 

Mata może być wykorzystywana do wielu różnych celów. Można na niej siedzieć, pracować z nią (nawet w pozycji siedzącej) lub… leżeć na brzuchu. To świetny sposób, by uspokoić nerwy, złagodzić stres i uwolnić punkty spustowe w naszym ciele.

Mata do brzucha - czego szukać w macie

Dobra mata powinna być wygodna w użyciu, wytrzymała i przenośna. Powinna być wykonana z nietoksycznych materiałów i nie powinna zawierać toksycznych elementów, takich jak bakterie czy szkodliwe chemikalia. Mata powinna być lekka i łatwa do przenoszenia. Zawsze warto stawiać na produkty z odpowiednimi atestami! Nasze maty spełniają te wymagania.

Powinna zapewniać dobrą przyczepność, aby nie ślizgała się po położeniu na podłodze. Mata nie powinna być zbyt gruba, aby nie była niewygodna w użyciu. Powinna mieć również wystarczająco wysoką jakość wykonania, aby służyła przez długi czas. Profesjonalne kolce z tworzywa ABS to podstawa.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.